هلند

 • قاره: اروپا
 • پایتخت: آمستردام
 • واحد پول: یورو (€)
 • زبان رسمی: هلندی
 • شهرهای مهم: آمستردام - روتردام
 • جمعیت: ۱۶٬۵۷۰٬۶۱۳

هُلند یا نِدِرلَند (به هلندیNederland) کشوری است کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفر[۱] است. پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند. هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند (به زبان هلندیKoninkrijk der Nederlanden کُنینک‌رَیک دِر نِیدِرلاندِن) به‌شمار می‌رود که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. هلند از شرق با آلمان همسایه‌است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا هم‌جوار است. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به‌شمار می‌رود.

کشور گل لاله و سرزمین آسیاب بادی از معروف‌ترین لقب‌های هلند است.

 

ویزای هلند | شرایط سخت، انواع، هزینه‌ها و سفارت هلند در ایران:

 

کشور هلند، به دلیل دارا بود شرایط پناهندگی، سخت ترین شرایط را برای اعطای ویزا در نظر گرفته است. وقت سفارت هلند در شرکت VFSGlobal انجام می‌شود. هزینه ویزای هلند ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان می‌باشد که در سه نوع توریستی، تحصیلی و کاری صادر می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای سفر به هلند، از یک کشور شینگن دیگر درخواست ویزای خودتان را ارائه کنید.

 

شرایط ویزای هلند:

 

ویزای هلند، به علت دارا بودن شرایط پناهندگی، جزو سخت ترین ویزای کشور‌های شینگن است. برای گرفتن ویزای شینگن هلند، حتما باید همه شرایط زیر را داشته باشید:

۱. ارائه حداقل دو ویزای شینگن در تاریخچه سفری: برای گرفتن ویزای هلند، شما حتما باید دو ویزا شینگن در تاریخچه سفری خود داشته باشید که آخرین ویزای شینگن شما، نباید برای بیشتر از یک سال گذشته باشد.

۲. ارائه یک ویزای شینگن به همراه یک ویزای معتبر دیگر: تمامی ویزا ها معتبر هستند، اما ویزای بعضی از کشور‌ها، با توجه به شرایط سختی که دارند، معتبر تر از سایر ویزاها هستند. به طور مثال، ویزای کشور سنگاپور، چین و یا انگلیس در این دسته قرار می‌گیرند.

۳. ارائه دعوت‌نامه معتبر: دعوت‌نامه می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا شرکت باشد. توجه داشته باشید که شخص دعوت کننده حتما باید شهروند هلند باشد و دعوت نامه ارسالی، باید در دفاتر شهرداری به تائید برسد. در صورتی که تاریخچه سفری قابل قبولی داشته باشید، نیازی به ارائه دعوت نامه نیست.

۴. گردش حساب و تمکن مالی: تمکن مالی ویزای هلند برای هر نفر، باید مبلغی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باشد. گردش حساب نیز، باید برای ۳ ماه آخر باشد. مبالغ ورودی و خروجی به حساب ملاک نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد.

 

انواع ویزای هلند:

 

با توجه به هدف سفر متقاضی از ورود به کشور هلند، ویزاهای مختلفی صادر می‌شود. ویزای کار، توریستی و تحصیلی از محبوب ترین ویزا های هلند از سوی ایرانیان می‌باشد که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم:

۱. ویزای توریستی هلند:

برای اخذ ویزای توریستی هلند، ارائه تاریخچه سفری، تمکن مالی و گردش حساب بالا الزامی است. شما با ویزای توریستی هلند می‌توانید در هر ۶ ماه، تا ۹۰ روز اقامت داشته باشید. در صورتی که دعوت نامه داشته باشید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی هلند خواهید داشت.

۲. ویزای کار هلند:

برای اخذ ویزای کاری هلند، ملزم به ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت، کارفرما و یا یک موسسه هستید. شما باید منابع مالی برای اقامت حداقل از دو سال در هلند را داشته باشید.

۳. ویزای تحصیلی هلند:

برای تحصیل در هلند، ملزم به ارائه دعوت نامه از سوی مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی هستید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل، حتما باید هلند را ترک کنید.

 

هزینه ویزای هلند:

 

هزینه ویزای هلند، ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه شامل تعیین وقت سفارت، تکمیل کردن فرم ویزای هلند، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و ارائه برنامه سفری می‌باشد. اما اگر فقط درخواست وقت سفارت داشته باشید، هزینه آن ۲۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد.

 

مدارک لازم برای ویزای هلند:

 

مدارک ویزای هلند، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای هلند نیست و همان مهر دارالترجمه کفایت می‌کند. چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای هلند به شرح زیر می‌باشد:

*فرم درخواست ویزای هلند

*گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی ایشان

*دو قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵

*گردش حساب ۳ ماهه اخیر به همراه تمکن مالی

*ارائه مدارک شغلی به همراه بیمه تامین اجتماعی

*اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

*ارائه دعوت نامه معتبر (در صورت وجود)

*رزرو بلیط رفت و برگشت

*واچر هتل

*اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

 

مدت زمان جوابدهی ویزای هلند:

 

پس از تحویل مدارک ویزای هلند و انگشت نگاری در دفتر کارگزاری ویزای این کشور، بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که برای دریافت جواب، باید به دفتر VFSGlobal مراجعه کنید.

 

ریجکت ویزای هلند:

 

ریجکت ویزای هلند، با توجه به شرایط سخت آن، نرخ بالایی دارد. تاریخچه سفری نامناسب، گردش حساب پائین و تمکن مالی زیر ۷۰ میلیون تومان از رایج‌ترین دلایل رد شدن ویزای شینگن هلند می‌باشد. رایج‌ترین دلایل رد شدن ویزای هلند به شرح زیر می‌باشد:

 • تاریخچه سفری نامناسب متقاضی
 • تمکن مالی کمتر از ۷۰ میلیون تومان برای هر نفر
 • گردش حساب ۳ ماهه اخیر که به تائید افسران ویزا نرسد
 • سوء پیشینه کیفری و حقوقی
 • عدم اعتماد به بازگشت متقاضی

رفع ریجکت ویزای هلند/ اعتراض به رد شدن ویزای هلند:

 

ویزای هلند، رفع ریجکتی ندارد. شما ۶ ماه پس از ریجکتی با رفع نواقص پرونده خود، دوباره باید اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای هلند به طور کل وجود ندارد. یعنی شما پس از ریجکتی ویزای هلند، هیچ کاری به جز صبر کردن تا ۶ ماه نمی‌توانید انجام دهید.

 

سفارت هلند در ایران و وقت سفارت:

سفارت هلند در ایران در آدرس تهران، فرمانیه، دیباجی شمالی، خیابان سنبل، نبش ارغوان غربی، پلاک ۷ واقع شده است اما خدمات کنسولی و ویزای خود را به دفتر VFSGlobal واگذار کرده است. برای تحویل مدارک ویزای هلند و انگشت نگاری ویزای هلند باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید. شما می‌توانید در روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۷ به این دفتر مراجعه کنید.