ایرلند

  • قاره: اروپا
  • پایتخت: دوبلین
  • شهرهای مهم: دوبلین
  • جمعیت: ۶٬۳۹۹٬۱۵۲

جزیرهٔ ایرلند سومین جزیرهٔ بزرگ اروپا و بیستمین جزیرهٔ بزرگ دنیاست که در شمال غربی اروپا قرار دارد و شامل جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی است. در شرق جزیرهٔ ایرلند، بریتانیای کبیر قرار دارد و دریای ایرلند در میان این دو قرار دارد. نام کشور در زبان اصلی شانٍ “ایر Eire” است و همچنین از ملیت شان با عنوان “ایرین Eireann” یاد می‌شود.

جمعیت این جزیره کمی بیش از ۶ میلیون نفر است و از این تعداد ۴ میلیون نفر در جمهوری ایرلند ساکن‌اند.

از دیدگاه سیاسی جمهوری ایرلند پنج ششم از جزیره را در اختیار دارد. یک ششم بقیه جزیره را ایرلند شمالی تشکیل می‌دهد که جزئی از کشور پادشاهی متحده است.

 

ایرلند کشوری در قاره اروپا است که عضوی از اتحادیه اروپا است و یکی از اعضای شینگن

 

مهاجرت به ایرلند با ویزای کاریفرم ویزای سفارت هلند

 

یکی از راه هایی که میتوانید برای اخذ اقامت ایرلند انتخاب کنید مهاجرت به ایرلند با ویزای کار می باشد . شرایط به این گونه است که شما برای کار و فعالیت در این کشور نیاز به یک کارفرمای ایرلندی دارید .این کارفرما باید با ارائه گواهی مبنی بر اینکه فرد متقاضی کار شرایط موردنظر را دارد درخواست کار را ارسال نماید و فرد متقاضی بتواند ویزای کاری این کشور را دریافت نماید و وارد بازار کار شود . با اخذ ویزای کار فرد میتواند پس از مدتی به اقامت این کشور دست یابد .

 

مهاجرت به ایرلند با ویزای تحصیلی

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل یکی از بهترین راه های مهاجرت به ایرلند محسوب می شود که فرد پس از پایان تحصیلات خود می تواند ویزای خود را به ویزای کار تبدیل کرده و پس از مدتی به اقامت دائم این کشور برسد . تحصیل در مقاطع مختلف و رشته های گوناگون این کشور امکان پذیر است و شرط اصلی  تمامی دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو داشتن مدرک زبان می باشد که نمره آن برای سطوح مختلف متفاوت در نظر گرفته شده است . مدارک دانشگاه های این کشور از اعتبار بین المللی برخوردار بوده و دانشجویان میتوانند پس از اتمام دوره تحصیلی خود به سایر کشور ها مهاجرت کرده و به کار مشغول شوند .

 

مهاجرت به ایزلند از طریق ازدواج

درباره مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج به این صورت است که مهاجرت و اخذ اقامت دائم برای برخی افراد که با یکی از اتباع این کشور ازدواج می کنند نیز امکان پذیر است که فرد برای شهروند این کشور شدن باید شرایطی را داشته باشد . یکی از این شرایط این است که فرد باید حداقل یک سال  قبل از درخواست خود برای شهروند شدن در این کشور اقامت داشته باشد .همچنین سه سال از ازدواج آنها گذشته باشد . تحت شرایط دیگری مانند اینکه فرد قبل از ازدواج دوسال در این کشور اقامت داشته باشد پس از ازدواج میتواند درخواست شهروند شدن بدهد و از تمامی حقوق شهروندی بهره مند شود  .

 

مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری

راه های متفاوتی برای رسیدن به اقامت کشور ایرلند وجود داردیکی از این روش مهاجرت به ایرلند از طریق ثبت شرکت وجود دارد که دو روش از آن را بررسی میکنیم:

روش اول : با ثبت شرکت و سرمایه ای در حدود ۵۰۰۰۰ یورو میتوانید در زمینه های گوناگون فعالیت خود در این کشور را آغاز نمایید اما باید توجه داشته باشید که در این روش نیاز به چند شریک ایرلندی نیز دارید تا بتوانید شرکت خود را به ثبت برسانید .

روش دوم : خرید اوراق قرضه می باشد که با خرید در حدود ده میلیون یورو اوراق قرضه در بازار سهام این کشور پس از پنج سال به اقامت دائم برسید که این روش کمی سخت به نظر میرسد .

 

مهاجرت به ایرلند از طریق تولد فرزند

 

درباره مهاجرت به ایرلند از طریق تولد فرزند به این صورت است که قوانین اعطای اقامت به فرزندانی که در این کشور به دنیا می آیند به این صورت است که فرزندی که از پدر و مادر ایرلندی متولد میشود میتواند تابعیت این کشور را دریافت نماید حتی اگر داخل خاک این کشور متولد نشود .برای فرزندانی که پدر و مادر آنها ایرلندی نبوده و حتی دارای اقامت نیستند نیز اگر در داخل خاک این کشور متولد شوند اقامت این کشور صادر میگردد و میتواند تابعیت این کشور را دریافت نمایند  و از تمام حقوق شهروندی بهره مند شوند .

برای رسیدن به اقامت و مهاجرت به ایرلند شما باید شرایط یکی از روش های بالا را داشته باشید تا بتوانید ویزا و اقامت دائم آن را دریافت نمایید .

 

مهاجرت به ایرلند – شرایط اخذ اقامت دائم در ایرلند

 

به طور کلی شرایط اخذ اقامت دائم در ایرلند به این صورت است که شما می توانید پس از  ۵ سال اقامت قانونی در ایرلند برای اقامت دائم خود درخواست را ارسال کنید. این مورد شامل دارندگان اجازه اشتغال نیز میگردد. برای کارشناسان و نیروهای کار ماهر تنها بعد از دو سال اقامت قانونی در این کشور می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند، پس از دریافت اجازه اقامت دائم شهروند نیاز به دریافت اجازه کار ندارد.