اسکاتلند

 • قاره: اروپا
 • پایتخت: ادینبرو
 • واحد پول: پوند استرلینگ (GBP)
 • زبان رسمی: انگلیسی، گیلیک اسکاتلندی، اسکاتس
 • شهرهای مهم: ادینبرو
 • جمعیت: ۵٬۳۲۷٬۷۰۰

اسکاتلند (به انگلیسیScotland به گیلیک اسکاتلندیAlba) کشوری است در شمال غرب اروپا که یک‌سوم شمالی بریتانیای کبیر را دربر می‌گیرد. اسکاتلند دومین کشور بزرگ بریتانیاست که از انگلستان کوچکتر است ولی به لحاظ پهناوری و جمعیت آن از مجموع ولز و ایرلند شمالی بیشتر است.

اسکاتلند همراه با انگلستان، ولز و ایرلند شمالی کشور بریتانیای کبیر را تشکیل می‌دهد. در کنار خاک اصلی، اسکاتلند هم‌چنین ۷۹۰ جزیره دارد که جزایر شمالی و هِبریدیز از آن جمله هستند.از این تعداد ۹۳ جزیره با داشتن %۲ جمعیت کشور، مسکونی هستند.

پایتخت اسکاتلند شهر تاریخی ادینبرو یا ادینبورگ است.

در آب‌های اسکاتلند در دریای شمال ذخایر مهمی از نفت خام وجود دارد.

اسکاتلند و انگلستان تا سال ۱۷۰۷ کشورهایی با پادشاهی مستقل بودند اما در تاریخ یکم ماه مه ۱۷۰۷ دو کشور طی توافقنامه‌ای با هم متحد شده، کشور «پادشاهی متحد بریتانیای کبیر» را به وجود آوردند.

پرچم کنونی بریتانیای کبیر از ترکیب پرچم اسکاتلند (زمینه آبی، ضربدر سفید) و پرچم انگلستان (زمینه سفید، صلیب سرخ) به وجود آمده‌است.

اسکاتلند کشوری در غرب و شمال غرب قاره اروپاست و قسمت شمالی بریتانیای کبیر را در بر گرفته است. کشور اسکاتلند، دومین کشور بزرگ بریتانیای کبیر محسوب می شود و قدری از کشور انگلستان کوچکتر است. اسکاتلند همراه با کشورهای ایرلند شمالی، ولز و انگلستان، بریتانیای کبیر را شکل داده است. پایتخت آن، شهر ادینبورگ یا ادینبرو، بزرگ ترین شهر آن گلاسکو و واحد پولی این کشور پوند استرلینگ و زبان رسمی آن انگلیسی و اسکاتلندی می باشد. اسکاتلند کشوری زیبا با بیش از ۳۰۰ قلعه تاریخی است که می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای هر فرد گردشگری باشد. بازدیدکنندگان تور اسکاتلند به هنگام بازدید از این کشور، می‌توانند علاوه بر نظاره بناهای تاریخی همچون قلعه ادینبورگ و قلعه استرلینگ به تماشای پارک‌های زیبا و دریاچه‌های خیره کننده بروند و لحظاتی لذت‌بخش را برای خود رقم بزنند.

 

ویزای اسکاتلند و انواع ویزا

 

انواع مختلفی از ویزای اسکاتلند وجود دارد که جهت مهاجرت به این کشور با توجه به شرایط خود می توانید برای آن ها اقدام نمایید. ویزای اسکاتلند با همان قوانین و قواعدی صادر می شود که در انگلستان حکم فرماست.

 

ویزای تحصیلی اسکاتلند

 

همان طور که پیش تر گفته شد برای تحصیل در اسکاتلند باید ابتدا درخواست ویزای اسکاتلند نمایید. جهت تحصیل در این کشور سه نوع ویزای تحصیلی صادر می گردد که با توجه به شرایط خود می بایست برای یکی از این ویزاها اقدام کنید.

اسکاتلند دارای دانشگاه های برتر جهان است. نظام تحصیلی اسکاتلند برای دانش آموزان و دانشجویانی که شهروند این کشور هستند رایگان می باشد، اما دانشجویان سایر کشورها جهت تحصیل در آن باید هزینه های تحصیلی را به طور کامل پرداخت نمایند.

 

ویزای کاری اسکاتلند

 

انواع مختلفی از ویزای اسکاتلند برای کار و تجارت در این کشور وجود دارد. برای کار در کشورهای دیگر یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید، آشنایی با زبان رسمی کشور مقصد و توانایی برقراری ارتباط با مردم است. اگر قصد کار در اسکاتلند را دارید باید این نکته را حتما مدنظر داشته باشید که یکی از الزامات این امر داشتن job Offer است. نامه پیشنهاد شغلی، نامه ای است که کارفرمای شما از اسکاتلند آن را برایتان ارسال کرده و با این نامه، دعوت به کار در اسکاتلند خواهید شد.

اسکاتلند بر خلاف کشورهای آلمان و اتریش، که جزو کشور های اروپایی عضو شنگن می باشند و ویزای Job Seeker یا جستجوی کار صادر می کنند، این ویزا را در لیست ویزاهای پر تعدد خود ندارد. شما با دریافت ویزای جستجوی کار یک مهلت شش ماهه دریافت می کنید تا بتوانید در این مدت، در کشور مقصد به دنبال کار مرتبط با تخصص خود بگردید و در صورت یافتن شغل مناسب با ویژگی های مد نظر می توانید برای دریافت اقامت کاری در آلمان و اتریش درخواست خود را ارائه دهید.

ویزاهای اسکاتلند از طریق کار به سه دسته ویزاهای کاری کوتاه مدت، بلند مدت و ویزاهای سرمایه گذاری دسته بندی می شود. ویزاهای Tier2 یا دسته ۲ به ویزاهای کاری بلند مدت حوزه بریتانیا گفته می شود که شرایط اخذ آن با توجه به قوانین سختی که برای صدور job offer وجود دارد، برای افرادی که از کشورهای فارسی زبان و خارج از اسکاتلند قصد اقدام دارند به سختی قابل دست یابی است.

ویزاهای Tier1 یا ویزاهای سرمایه گذاری اسکاتلند نیز برای افرادی که با قصد سرمایه گذاری به این کشور وارد می شوند صادر می گردد.

 

ویزای درمانی اسکاتلند

 

ویزای درمانی نوعی از ویزاست که شخص جهت انجام امور پزشکی و ادامه روند درمانی خود درخواست می دهد. اگر قصد دریافت ویزای اسکاتلند برای درمان را دارید می بایست برای ویزای توریستی اسکاتلند اقدام نمایید. برای دریافت این نوع از ویزای اسکاتلند نیاز دارید که مواردی را به اثبات برسانید:

 • وضعیت پزشکی شما به نحوی است که بر طبق تشخیص پزشک معتبر و معتمد نیاز به درمان تخصصی در اسکاتلند دارید.
 • برای پروسه درمان هزینه ای پیش پرداخت کرده اید.
 • پول کافی برای پرداخت درمان خود در اسکاتلند دارید و نیازی به استفاده از بودجه عمومی ندارید.
 • قادر هستید هزینه سفر برگشت خود به کشورتان را بپردازید.
 • پس از اتمام درمان یا زمانی که ویزای شما پایان یافت، اسکاتلند را ترک خواهید کرد.
 • بیماری شما برای سلامتی عمومی اسکاتلند خطرناک نباشد؛ مثل بیماری عفونی جذام.

اگر قصد اقامت طولانی تر از ۶ ماه جهت درمان پزشکی دارید، باید برای اجازه اقامت بیومتریک اقدام نمایید.

ویزاهای بلند مدت اسکاتلند

 

پیش تر انواع ویزای اسکاتلند برای شما عزیزان ذکر گردید. در ادامه به بررسی دقیق تر چندی از انواع ویزاهای بلند مدت این کشور خواهیم پرداخت:

 

 • Investor visa Tier1 (ویزای سرمایه گذاری):

 

 ویزای سرمایه گذاری اسکاتلند جزو دسته ویزاهای بلند مدت این کشور محسوب می شود. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ این ویزای اسکاتلند ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ پوند می باشد، سن متقاضی باید ۱۸ و یا بالاتر باشد و حساب بانکی نیز در این کشور افتتاح کرده باشد.