رافتینگ آنتالیا

تور رافتینگ آنتالیا

 

 

 

یکی از بهترین راه های بهره بردن از طبیعت و تجربه هیجان ، شرکت در تور رافتینگ آنتالیا (Antalya Rafting Tour) است این تفریح به اندازه ای مهیج است که کمتر گردشگری در سفر به آنتالیا فرصت شرکت در ان را از دست می دهد . شاید در نگاه اول رافتینگ برایتان ترسناک باشد اما در واقع اینطور نیست و در ابتدای کار آموزش های لازم در اختیارتان قرار می گیرد . با ما همراه باشید تا در مورد این تور که از پرطرفدارترین تفریحات آنتالیا می باشد بیشتر بدانید .

 

درباره تور رفتینگ در آنتالیا

 

 

تور رافتینگ آنتالیا علاوه بر بالا بردن سطح آدرنالین ، این امکان را به شرکت کنندگان می دهد تا در طول مسیر از طبیعت سرسبز ، آبشار زیبا و مناظر کوهستانی لذت ببرند . این تور در پارک ملی کوپرولو کانیون (دره پلدار) که از جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشد در رودخانه ای به طول 14 کیلومتر برگزار می گردد . بهتر است بدانید که دره کوپرولو چیزی حدود 100 کیلومتر تا آنتالیا فاصله دارد و در بخش شمال شرقی آن واقع شده است . تور رافتینگ به عنوان یکی از تفریحات ترکیه حتی برای کودکان زیر 14 سال نیز مناسب می باشد و کودکان به همراه خانواده خود می توانند در این تور مهیج روزی پر از نشاط و هیجان داشته باشند . باید گفت رافتینگ قایقرانی در رودخانه وحشی و آب های خروشان است که به دلیل شدت امواج و کف روی آب به آن قایقرانی روی آب های سفید نیز گفته می شود .

 

مراحل تور رافتینگ در آنتالیای ترکیه

 

 

ترکیه به دلیل داشتن طبیعت زیبا و رودخانه های خروشان یکی از کشورهای مساعد برای تجربه رافتینگ است اما تور رافتینگ آنتالیا چیز دیگری است . در این تور ابتدا توسط مربیان حرفه ای مستقر در ابتدای مسیر آموزش های لازم به شرکت کنندگان داده می شود سپس تجهیزات ایمنی برای صعود به ارتفاعات کوهستانی در اختیار آنان قرار می گیرد . پس از رسیدن به ارتفاعات افراد می توانند برای مدت کوتاهی استراحت نموده و بعد از ساحل رودخانه سوار قایق های مخصوص شوند و مسیر رودخانه را به سمت پائین قایق سواری کنند گردشگران می توانند در طول مسیر از رویارویی با امواج رودخانه ها و تماشای جنگل ها ، کوه ها ، دشت ها ، مزارع و روستاها لذت ببرند . قایق های مخصوص این تور 2 یا 10 نفره می باشند که در قایق های بزرگ یک مربی حضور دارد و قایقرانان را راهنمایی می کند .

 

 

 

 

جالب است بدانید که آثاری چون پل رومی 2 هزار ساله ، کلیسای تاریخی ، قنات و برج پادگان در طول مسیر واقع شده اند . پس از طی قسمتی از مسیر رودخانه گردشگران تور آنتالیا می توانند در کمپ های در نظر گرفته شده در ساحل رودخانه ، ناهار و نوشیدنی سرو کنند و در ساحل استراحت کنند . زمان در نظر گرفته شده برای این توقف تقریبا 2 ساعت می باشد که در این زمان می توان شنا کرد ، عکس یادگاری گرفت و یا کمی در مسیر دره زیبا و کنار رودخانه پیاده روی نمود . هزینه تور رافتینگ آنتالیا صرف حمل و نقل ، ناهار و تجهیزات ایمنی می شود و خرید اقلام دیگری چون نوشیدنی ، کفش ، فیلم و عکس بر عهده شرکت کننده می باشد .

 

جزئیات تور رافتینگ آنتالیا :

 

 

• دستورالعمل های ایمنی برایتان شرح داده می شود و تجهیزات ایمنی از قبیل کلاه و جلیقه نجات در اختیارتان قرار داده می شود . ( بهتر است که کفش مناسب ، کرم ضد افتاب و مایوی شنا به همراه داشته باشید )

• با اتوبوس به نقطه ابتدایی برای شروع ماجراجویی حرکت می کنید .

• توقف برای صرف ناهار ، اگر بخواهید غذای دریایی مثل ماهی قزل آلا تازه میل کنید باید هزینه اضافی پرداخت نمایید .

• حرکت برای بازگشت به هتل